O Stanisławie Lemie

Stanisław Lem to jeden z największych pisarzy XX wieku, innowator i zarazem klasyk. Poruszał się w ramach wielu gatunków literackich, światową sławę i popularność przyniosła mu fantastyka naukowa: jego książki przetłumaczono na 41 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Stanisławie Lemie przejdź na stronę www.lem.pl

Do słuchania

Bajki robotów

Bajki robotów po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku. Od tego czasu nieustannie bawią i zadziwiają swą oryginalnością. Lem, jak sugeruje już sam tytuł, połączył w tej książce światy na pozór sobie obce: baśniową akcję przeniósł w kosmos, a księżniczki i czarodziejów zamienił na inteligentne i przede wszystkim obdarzone uczuciami maszyny. Powstał w ten sposób utwór wymykający się wszelkim klasyfikacjom, dzieło, które może być czytane przez młodszych czytelników, ale także przez wymagających miłośników fantastyki naukowej, skrzące się błyskotliwym humorem i arcyzabawną groteską.

Czyta Borys Szyc

Cyberiada

Cykl opowiadań Stanisława Lema osadzonych w świecie robotów, z głównymi bohaterami Trurlem i Klapaucjuszem. Zabawny melanż tradycyjnej baśni i literatury science fiction, z konstruktorami w roli czarowników i cudami, które są tam tylko niebywale rozwiniętą inżynierską sprawnością. Cały audiobook: http://audioteka.pl/fb/cyberiada

Czyta Maciej Kowalik.

Powrót z gwiazd

Historia astronauty, który na skutek paradoksu czasowego Einsteina powrócił z wyprawy w Kosmos na Ziemię, gdzie tymczasem minęło półtora stulecia. Fascynująca wizja Ziemi jako „obcej planety”, na której — by żyć tam dalej – trzeba na nowo doświadczyć na sobie problemów sensu egzystencji, dobra i zła, swobody i zniewolenia, agresji i miłości.
Cały audiobook: http://audioteka.pl/fb/powrot_z_gwiazd

Czyta Roch Siemianowski.

Do czytania

Książki Stanisława Lema w księgarni Wydawnictwa Literackiego

Przejdź do księgarni: kliknij tutaj

Wolisz czytać na tablecie lub e-czytniku skorzystaj z oferty bibliotek krakowskich i Legimi

Przejdź Legimi: kliknij tutaj