Aplikacje dla dzieci do nauki programowania (Android)

Scratch Junior  adresowana do najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę z programowaniem. Aplikacja pozwala na tworzenie animacji i nieskomplikowanych gier. Użytkownicy układają z kolorowych bloczków prosty kod, który sprawia, że wesołe postaci poruszają się, wydają dźwięki, znikają.

Bit by Bit  – aplikacja adresowana do trochę starszych dzieci (7-8 lat). Małe stworki maja za zadnie dotrzeć do wyznaczonych punków. Zadaniem gracza jest wybranie kierunków i właściwej drogi. Poziom trudności szybo się zwiększa Prosta grafika i wciągająca zabawa.

Lightbot Code hour, to bezpłatna wersja LightBot junior. Aplikacja ta świetnie sprawdza się wśród najmłodszych dzieci. Mały robot ma za zadanie zaświecenie żarówek, do których musi dotrzeć. Ale utworzenie kodu drogi wcale nie jest takie łatwe. Pojawiają się nie tylko kierunki, ale i obroty i to one przysparzają sporo trudności już przy tworzeniu kodu nawet na
najłatwiejszych poziomach.

Sprite Box to gra przypominająca Mario, w której bohater idzie i skacze i po drodze ma do rozwiązania zadania programistyczne. Fajna zabawa i nauka programowania.